RAVIMUDA   HIIUMAALT

Hiiumaa Käina lahe  ravimuda on unikaalse mineraalsete ja orgaaniliste ainete kooslusega tervisetoode, sisaldades mitut kasulikku ainet paar korda rohkem kui kuulus Surnumere muda.  Käina lahe ravimuda on Eesti ravimudadest kõige mineraalsem ja ökoloogiliselt kõige puhtama koostisega.

Hiiumaa ravimuda on hästi mahapestav võrreldes mõne teise ravimuda, savi ja turbasegudega.

NB: Toote avamisel enne kasutamist muda segada ühtlaseks massiks.
Pakendi avamisega võib kaasneda meremuda spetsiifiline lõhn.

Ravimuda korduv kasutamine ja regenereerimine ei ole lubatud.

KASUTATATKSE MEDITSIINIS, KOSMEETIKAS, SAUNAS JA MASSAAŽIS

MEDITSIINIS

  • reumaatilised haigused
  • kroonilised liiges-lihasaparaadi põletikud
  • IMG_1975lülisamba haigused
  • lihasatroofiad
  • traumade ja lõikuste järgsed liited ning armistumise
  • selja-, kaela- ja peavalu
  • kroonilised nahahaigused (psoriaas, ekseem)
  • mõned kroonilised naistehaigused (emaka-ja munasarjade kroonilised  põletikud, viljatus)
  • menopausi vaevuste leevendamine)
  • mõned kroonilised sisehaigused (haavanditõbi, maksa-ja sapiteede ning  sooltepõletikud)

Vastunäidustused: Muda ei sobi eelnimetatud haiguste ägedas faasis, palavikuhaiguste, kasvajate, verehaiguste, südame puudulikkuse II-III astme,  raseduse, mõnede neeruhaiguste, psüühilised haigused, tuberkuloosi korral. Kahtluse korral küsida nõu arstilt.

Kasutusjuhend: Muda kogus sõltub ravitava piirkonna suurusest. Asetage vastav kogus muda kilekotiga või muus pakendis sooja vette, soojendada viis minutit muda temperatuurini  38-42°C. Seejärel kanda soojendatud muda ravitavale piirkonnale kuni 0,5 cm kihina, katta kiiresti kile ja sooja rätiga. Hoida mähist peal  ca 20-30 minutit. Seejärel eemaldada suurem osa mudast. Masseerige ringjate liigutustega ravitavat piirkonda ca 5 minutit, seejärel eemaldage kuiva salvrätiga muda jäägid. Ravitavat piirkonda soovitav mitte pesta paari tunni jooksul. Ravikuuri kestvus 5-10 protseduuri,  teostatakse üle päeva või iga päev, sõltuvalt haige tervislikust seisundist. Eelnevalt soovitatav nõu pidada arstiga.

Ravimuda saab edukalt kasutada peale värsket kukkumist, vähendab valu, paistetust, verevalumite teket ja aitab trauma saanud kohal taastuda, sel juhul asetada haiget saanud kohale külm muda ja katta kilega ning hoida 30 min. ning seejärel õrnalt muda ära koorida või pesta.

KOSMEETIKAS

Mudamask omab suurepärast nahka sügavpuhastavat, koorivat, niisutavat ja värskendavat toimet. Mudas leiduvad mikroelemendid parandavad ainevahetust ning suurendavad oluliselt naha varustatust niiskusega. Ravimuda stimuleerib rakkude elutegevust, tasakaalustab naha bioloogilisi protsesse ning tõstab selles hapnikusisaldust. Ravimuda imab endasse liigse rasu, puhastab ummistunud poorid ning sügava mustuse. Taastab kudede elastsuse ja tekstuuri, et nahk saaks tagasi oma sära ja elujõu.

IMG_1306 - Copy


Tänu E-vitamiini sisaldusele omab ravimuda tugevat antioksüdeerimisvõimet ning stimuleerib kudede regeneratsiooni. Teeb naha elastseks ja paindlikuks. Annab nahale toniseeriva värskuse, kuna taastab epidermse  mineraalide sisalduse.

Ravimuda aitab ideaalselt naha päikesepõletuse korral, vaigistab valu ja kiirendab uute naharakkude tootmist.

Kasutusjuhend: 

Võtta paras kogus muda ja soojendada see kilekotis kuumas vees kuni 38-42°C kraadini võib ka jahedalt. Kanda koheselt pintsli või käe abil näole ja kaelale 0,5 cm paksuse kihina. Mask katta kile ning froteerätikuga võib ka ilma ja hoida 10-20 minutit või kuni kuivamiseni. Ajal, mil mudamask on näol, võid kurgiviilud asetada silmadele ja lõõgastuda. Pesta maha vee ja käsnaga. Maskijärgselt vajadusel kanda näole vastavalt nahatüübile kreemi. Protseduuri soovitavalt teha nädalas korra. JUUKSEMASKINA IDEAALNE: Muda võib panna iga juukse hiilgama tänu temas peituvatele ammendamatutele kaltsiumi-, raua- ja magneesiumivarudele. Rasvastele juustele mõjub ta iseäranis hästi, kuna vabastab kõikvõimalikust mustusest, ergutab verevarustust ja ajab mürkained välja. Paraneb peanaha verevarustus ja juuksejuured tugevnevad, samuti ergutab juuksekasvu ja vähendab väljalangevust. Jaheda muda peale kandmisel võib hoida muda peas kuni tund aega, sooja mudaga kiiremini (kilekott ümber juuste).

Päikesepõletuse korral määrida nahk külma ravimudaga ja katta kilega, ning hoida 20 min. õrnalt maha pesta, korrata paar päeva.

SAUNAS

Ravimuda toime saunas tugevdab organismi vastupanuvõimet, stimuleerib immuunsüsteemi ja rakkude elutegevust. Tasakaalustab naha bioloogilisi protsesse, noorendab nahka ja hoiab selle niiskustaset. Leevendab liigeste- ja lihasvalusid.


Kasutamine:
  Võtta leili, soojendada keha üles, kui esimene leil on võetud, siis ravimuda kanda koheselt  õhukese kihina nahale. Muda kehale määrimiseks  keha eelnevalt ei ole vaja kuivatada, samuti muda eelnevalt ei ole vaja eraldi soojendada. Võtta teistkordselt leili mõõduks ca 60-70% kuumuses  kuni 10 minutit, lähtudes enesetundest. Saunaõhk võiks olla niiske, et vältida muda kuivamist nahal.

Inimkeha reaktsioon ravimuda protseduurile on erinev, üldjuhul võib täheldada tugevamat higistamist. Protseduuri ajal ja vahetult pärast seda võib tunda rammestust ja loidust, mõne aja möödudes aga energia juurdevoolu. Pärast protseduuri ravimuda kehalt maha pesta vee ja käsna abil. Pärast protseduuri soovitatav juua vett.

MASSAAŽIL

Ravimuda protseduur ja sellele vahetult järgnev massaaž annavad koosmõjuna eriti hea tulemuse.
Ravimuda omab keerukat looduslikku biokeemilist kompleksi, mis avaldab mitmekülgset mõju kogu inimese kehale.
Ravimuda soodustab kaalukadu, tõstab toonust, tagab naha intensiivse niisutuse ja uuenemise, on antibakteriaalsete omadustega.  Suurepärane vahend tselluliidi ja naha lõtvuse vastu.  Mudamähised on tõhusad lihasluukonna, liigeste (reumaatiliste valude) haiguste, samuti radikuliidi puhul.  Ravimuda struktuur säilitab nahal pikka aega soojust, andes seda kehale järk-järgult, millel on väga kasulik mõju nahale ja kogu organismile, soojenevad koed, laienevad veresooned, paraneb märgatavalt vere- ja lümfiringe, vabanevad keha toksiinid, leeveneb valu. Nahk muutub pinguldatuks, siledaks ja sametiseks, seega paraneb selle välimus.

Protseduuri ajal nahka imendunud ravimuda toimained jäävad sinna alles ja viiakse vahetult järgneva massaaziga sügavamale kudedesse. Pealegi vabanevad massaazi ajal ja ravimuda toimel nahaaluse koe rakkudest omakorda bioloogiliselt aktiivsed ühendid, mis kombineeruvad mudast pärinevate toimainetega.

Lisaks raviomadustele soojendab mudaprotseduur kehapinna üles ning lihased ja nahk on massaažiks ette valmistatud, soojad ning pehmed. Massaaži tulemusel imenduvad muda toimeained sügavamale kehasse ja raviefek suureneb.

Soovituslik protseduuride arv on 5-15 sõltub eesmärgist. 

IMG_7929

Ravimuda põhjustab higistamise intensiivistumist, seetõttu on oluline protseduuride vältel ja pärast piisavalt juua. Pärast ravimudaseanssi soovitatakse 1–2 tundi puhata ja juua teed meega.

„Leiger“ ravimuda kasutamist massaažil saate tulla õppima meie Ravimuda Salongi Viljandis. Koolitusel saate igakülgset nõu ja juhised “Leiger” protseduuride osutamiseks, mida tõestab meie tunnistus teile.

NB: Toote avamisel enne kasutamist muda segada ühtlaseks massiks.
Pakendi avamisega võib kaasneda meremuda spetsiifiline lõhn.

Koostis 100% naturaalne sertifitseeritud  meremuda, mille veesisaldus (% märjas mudas) 65-75 ja pH 6,9-7,5. OÜ Eesti Geoloogiakeskuse sertifikaat nr. 03 Käina lahe ravimuda omaduste kohta, Keskkonnaministeeriumi  kaevandamisluba KMIN-076.   Toote säilivusaeg 12 kuud pakendamiskuupäevast. Hoida temperatuuril   4-15 kraadi.