Ravimudas on väge

Mudaravi kuulub vanimate raviprotseduuride hulka. Eestis on mudaravi tehtud üle 200 aasta. Esimesed mudaravilad tekkisid Eestis 19. sajandi kolmandal kümnendil. Sama kaua on kestnud ka ainulaadese loodusvara teaduslikud uuringud.  Eesti läänerannikul leiduvat meremuda kasutas kohalik rahvas mitmel moel – haigeid käsi ja jalgu leotati päikese käes soojenenud mudas või soojendati muda enne kasutamist saunas.

Tänapäeval kasutatakse ravimuda meditsiinis, kosmeetikas, saunas ja ka massaažil.

Eesti Tervise Arengu Instituudi uuringute põhjal saab ökoloogiliselt kõige puhtamaks pidada Käina lahe muda, sest tegu on Käina lahe-Kassari maastikukaitsealaga. Samuti on Eesti kõige mineraalsem muda Käina lahes.

Ravimuda mõjub organismile kui termiline, mehhaaniline ja keemiline ärritaja. Tekivad muutused närvi- ja südamevereringe süsteemis, nahas, vere koostises, ainavahetusprotsessides. Käina lahe ravimuda toimemehhanism põhineb antimikroobsel toimel, bioloogiliselt aktiivsete ainete sisaldusel ja immuunsussüsteemi stimulatsioonil.

Mudas leiduvad mikroelemendid ja mineraalid parandavad ainevahetust ning suurendavad oluliselt naha varustatust niiskusega. Ravimuda stimuleerib rakkude elutegevust, tasakaalustab naha bioloogilisi protsesse ning tõstab selles hapnikusisaldust.

Väsinud nahk uueneb. Tugevneb rakumembraan ning seetõttu on nahk kaitstud keskkonnakahjustuste eest. Tänu E-vitamiini sisaldusele omab ravimuda tugevat antioksüdeerumisvõimet ning stimuleerib kudede regeneratsiooni. Teeb naha elastseks ja paindlikuks. Annab nahale toniseeriva värskuse, kuna taastab epidermse mineraalide sisalduse.

Ravimudal on kroonilisi põletikke raviv ja valusid leevendav toime, samuti ainevahetust ja rakulist uuenemist kiirendav ja kehast liigset vedelikku ning jääkaineid eemaldav toime. Lisaks annab ravimudaprotseduur mõnusalt lõõgastunud ja hea enesetunde.

Kasutame Hiiumaa Käina lahe maardlast pärinevat sertifitseeritud ravimuda, mille kaevandamiseks on väljastatud meie ettevõttele ka Keskkonnaministeeriumi kaevandamisluba.

“Leiger” kaubamärgi ravimuda ja ravimuda tooted omavad ka kvaliteedimärki Hiiumaa Roheline Märk.

Käina lahe ravimuda on Eesti ravimudadest ökoloogiliselt kõige puhtama koostisega ja ei sisaldada kahjulikke lisandeid. Omadustelt on Käina lahe ravimuda unikaalne, sisaldades rohkelt mineraale, mikroelemente ja bioaktiivseid aineid.

Looduslik Hiiumaa Käina lahe  ravimuda  taassuletavas hermeetilises pakendis.

Koostis 100% sertifitseeritud  meremuda, mille veesisaldus on märjas mudas 65-75 % ja pH 6,9-7,5. OÜ Eesti Geoloogiakeskuse sertifikaat nr. 03 Käina lahe ravimuda omaduste kohta, Keskkonnaministeeriumi  kaevandamisluba KMIN-076.   Toote säilivusaeg 12 kuud pakendamiskuupäevast. Hoida temperatuuril   4-15 kraadi.

NB: Toote avamisel enne kasutamist muda segada ühtlaseks massiks.
Pakendi avamisega võib kaasneda meremuda spetsiifiline lõhn.

Ravimuda korduv kasutamine ja regenereerimine ei ole lubatud.

Teadusuuringud, ravijuhised, kirjandus ja muu kasulik teave ravimuda kohta Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuse kodulehel: